ZADZWOŃ
sdsdfsxacsdcvs
PROMOCJA!
Drugie badanie w danym dniu taniej o 50 zł
Trzecie badanie w danym dniu taniej o 150 zł
Wykonując badanie czterech okolic anatomicznych
jednego dnia taniej o 200 zł
*Promocje nie łączą się przy badaniu korzystamy tylko z jednej zniżki
badania tańsze o 50 zł Niż w cenniku
ta promocja łączy się ze wszystkimi promocjami
PROMOCJA!
Drugie badanie w danym dniu taniej o 50 zł
Trzecie badanie w danym dniu taniej o 150 zł
Wykonując badanie czterech okolic anatomicznych jednego dnia taniej o 200 zł
*Promocje nie łączą się przy badaniu korzystamy tylko z jednej zniżki
badania tańsze o 50 zł Niż w cenniku
ta promocja łączy się ze wszystkimi promocjami

Rezonans magnetyczny
jamy brzusznej / miednicy
w Warszawie

Co robimy i czym pracujemy ?
Badanie MRI jamy brzusznej lub miednicy wykorzystuje zmienne pole magnetyczne, narządy wewnętrzne pod jego wpływem emitują własną energię w postaci fal za pomocą detektorów aparat rekonstruuje obraz narządów, tkanek miękkich, kości i pozostałych wewnętrznych struktur ciała. Całkowicie nieszkodliwe i nieinwazyjne wykonywane bez użycia promieniowania rentgenowskiego. Badanie dostarcza nam informacji o wątrobie, trzustce i nerkach oraz innych strukturach znajdujących się w brzuchu i w miednicy. Do badania MRI skierowanie od lekarza nie jest niezbędne, możemy wykonać je na życzenie pacjenta.

Jeżeli rezonans magnetyczny ma być wykonany z kontrastem – wtedy potrzebne jest skierowanie oraz badanie poziomu kreatyniny we krwi wykonane na 14 dni przed. Badanie z kontrastem wykonywane jest najczęściej jako celowana uzupełniająca diagnostyka przy weryfikacji zmian po badaniu USG lub i CT. W przypadku podania kontrastu wykonuje się w sekwencjach dynamicznych pozwalających obserwować rozchodzenie się kontrastu w czasie. Ostateczną decyzję o podaniu kontrastu zawsze podejmuje lekarz radiolog nadzorujący badanie. Bardzo ważne jest dostarczenie przez pacjenta wyników i zawartości badań zwłaszcza CT i USG. Przed wykonaniem rezonansu magnetycznego można normalnie przyjmować leki, a także jeść i pić, w przypadku badania z kontrastem prosimy nie najadać się do syta do na dwie godziny przed badaniem.

Badanie jamy brzusznej można rozszerzyć o MRCP pomocne w poszukiwaniu przyczyny utrudnień w przepływie żółci. Badaniet ukierunkowane na drogi żółciowe na umożliwia ocenę przewodu wątrobowego wspólnego, przewodu pęcherzykowego, pęcherzyka żółciowego ,przewodu żółciowego wspólnego, dróg żółciowych wewnątrzwątrobowych, wraz trzustką oraz przewodem trzustkowym ( Wirsunga ). Wykonując te dwa badania razem mogą państwo skorzystać ze specjalnej oferty cenowej.

Jeżeli wyniki innych badań diagnostycznych  budzą wątpliwości badanie w obrębie miednicy MRI prostaty lub macicy wykonywane jest najczęściej z kontrastem. Przed badaniem korzystają Państwo z szatni w razie potrzeby dostaną Państwo strój jednorazowy. Badanie trwa od 30 do 50 minut .Podczas badania trzeba leżeć nieruchomo.
Rezonans FC
ul. Łuczek 4 | Warszawa 02-434
tel.: 222 139 310 | e-mail: [email protected]
NIP: 522 187 17 47