ZADZWOŃ
sdsdfsxacsdcvs
PROMOCJA!
Drugie badanie w danym dniu taniej o 50 zł
Trzecie badanie w danym dniu taniej o 150 zł
Wykonując badanie czterech okolic anatomicznych
jednego dnia taniej o 200 zł
*Promocje nie łączą się przy badaniu korzystamy tylko z jednej zniżki
badania tańsze o 50 zł Niż w cenniku
ta promocja łączy się ze wszystkimi promocjami
PROMOCJA!
Drugie badanie w danym dniu taniej o 50 zł
Trzecie badanie w danym dniu taniej o 150 zł
Wykonując badanie czterech okolic anatomicznych jednego dnia taniej o 200 zł
*Promocje nie łączą się przy badaniu korzystamy tylko z jednej zniżki
badania tańsze o 50 zł Niż w cenniku
ta promocja łączy się ze wszystkimi promocjami

Rezonans magnetyczny
jamy brzusznej / miednicy
w Warszawie

Co robimy i czym pracujemy?
Badanie MRI jamy brzusznej lub miednicy wykorzystuje zmienne pole magnetyczne, narządy wewnętrzne pod jego wpływem emitują własną energię w postaci fal, za pomocą detektorów aparat rekonstruuje obraz narządów, tkanek miękkich, kości i pozostałych wewnętrznych struktur ciała. Całkowicie nieszkodliwe i nieinwazyjne wykonywane bez użycia promieniowania rentgenowskiego. Badanie dostarcza nam informacji o wątrobie, trzustce i nerkach oraz innych strukturach znajdujących się w brzuchu i w miednicy. Do badania MRI skierowanie od lekarza nie jest niezbędne, możemy wykonać je na życzenie pacjenta.

Jeżeli rezonans magnetyczny ma być wykonany z kontrastem – wtedy potrzebne jest skierowanie oraz badanie poziomu kreatyniny we krwi wykonane na 14 dni przed. Badanie z kontrastem wykonywane jest najczęściej jako celowana uzupełniająca diagnostyka przy weryfikacji zmian po badaniu USG lub i CT. W przypadku podania kontrastu wykonuje się projekcje w sekwencjach dynamicznych, pozwalających obserwować rozchodzenie się kontrastu w czasie. Ostateczną decyzję o podaniu kontrastu zawsze podejmuje lekarz radiolog nadzorujący badanie. Bardzo ważne jest dostarczenie przez pacjenta wyników i zawartości badań zwłaszcza CT i USG. Przed wykonaniem rezonansu magnetycznego można normalnie przyjmować leki, a także jeść i pić, w przypadku badania z kontrastem prosimy nie najadać się do syta na dwie godziny przed badaniem.

Badanie jamy brzusznej można rozszerzyć o MRCP pomocne w poszukiwaniu przyczyny utrudnień w przepływie żółci. Badanie ukierunkowane na drogi żółciowe umożliwia ocenę przewodu wątrobowego wspólnego, przewodu pęcherzykowego, pęcherzyka żółciowego, przewodu żółciowego wspólnego, dróg żółciowych wewnątrzwątrobowych, wraz trzustką oraz przewodem trzustkowym (Wirsunga). Wykonując te dwa badania razem mogą państwo skorzystać ze specjalnej oferty cenowej.

Jeżeli wyniki innych badań diagnostycznych  budzą wątpliwości badanie w obrębie miednicy, MRI prostaty lub macicy wykonywane jest najczęściej z kontrastem. Przed badaniem korzystają Państwo z szatni, w razie potrzeby dostaną Państwo strój jednorazowy. Badanie trwa od 30 do 50 minut. Podczas badania trzeba leżeć nieruchomo.