ZADZWOŃ
sdsdfsxacsdcvs
PROMOCJA!
Drugie badanie w danym dniu taniej o 50 zł
Trzecie badanie w danym dniu taniej o 150 zł
Wykonując badanie czterech okolic anatomicznych
jednego dnia taniej o 200 zł
*Promocje nie łączą się przy badaniu korzystamy tylko z jednej zniżki
badania tańsze o 50 zł Niż w cenniku
ta promocja łączy się ze wszystkimi promocjami
PROMOCJA!
Drugie badanie w danym dniu taniej o 50 zł
Trzecie badanie w danym dniu taniej o 150 zł
Wykonując badanie czterech okolic anatomicznych jednego dnia taniej o 200 zł
*Promocje nie łączą się przy badaniu korzystamy tylko z jednej zniżki
badania tańsze o 50 zł Niż w cenniku
ta promocja łączy się ze wszystkimi promocjami

Rezonans magnetyczny stawów w Warszawie

Co robimy i czym pracujemy ?
Metoda Rezonansu magnetycznego w badaniu dowolnego stawu jest bezpieczna, bezbolesna, nieinwazyjna i nie wymaga użycia promieniowania rentgenowskiego.

Uzyskujemy obraz wszystkich struktur tworzących staw. Umożliwia to wykrycie i ocenę wszelkich zmian rozwojowych, chorobowych lub pourazowych. Badanie nie obciąża pacjenta w żaden sposób, możemy wykonywać je na życzenie pacjenta. W przeciwieństwie do badania USG kości nie są przeszkodą w uzyskiwaniu obrazu, badanie uwidacznia zarówno drobne ubytki w chrząstce stawowej, jak i ogniska w warstwach podchrzęstnych wewnątrz kości. Możliwa jest pełna ocena aparatu więzadłowego. Badanie trwa przeważnie od 30 do40 min. Pacjent ma możliwość przerwania badania w dowolnej chwili. Podczas rezonansu magnetycznego stawu leżymy nieruchomo.

Istotne jest przekazanie wcześniejszych wyników badań i informacji o ewentualnym leczeniu oraz urazach w badanym stawie. Rezonans magnetyczny konkretnego stawu jest pomocny również w diagnostyce chorób ogólnoustrojowych np. reumatoidalnego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów, łuszczycowego zapalenia stawów.

Aparat w naszej pracowni wyposażony jest w aplikację Advanced WARP, umożliwiają lepszą wizualizację tkanek miękkich w obecności metalowych implantów bezpiecznych w środowisku rezonansu magnetycznego. Spośród diagnostycznych badań obrazowych lekarz ortopeda często zleca badanie rezonansem magnetycznym jako pierwsze. Jeżeli dolegliwości są skupione na konkretnym stawie i nie ma podejrzenia świeżego złamania, jako przyspieszenie i uproszczenie  postawienia diagnozy, do rozważenia jest wykonanie badania tą metodą  jeszcze przed wizytą lekarską. 
Rezonans FC
ul. Łuczek 4 | Warszawa 02-434
tel.: 222 139 310 | e-mail: [email protected]
NIP: 522 187 17 47